Näituse vormistus 2023

Jaapani kunstniku Ikuru Kuvajima Chigirie tehnikas tööde vormistamine.

Ikuru on Jaapanis sündinud ning Missouri ülikoolis fotožurnalistikat õppinud kunstnik. Tal on süvendatud huvi Ida-Euroopa rahvaste ja etniliste gruppide vastu mistõttu on ta elanud mitmetes endistes nõukogudeliidu riikides nagu Ukrainas, Kasahstanis ja Venemaal. Ikuru tuli meile oma näituse töid vormistama, kui ta oli Narvas NART-i residentuuris. Seal avas ta Läänemere teemalise pop-up näituse. Näituse kohta saab täpsemalt lugeda NART-i lehelt https://www.nart.ee/et/sundmused/ikuru-kuwajima-pop-up-naitust-ja-avatud-vestlus/

Näituse tööde valmistamisel ühendas Ikuru fotograafia ja traditsioonilise Jaapani Chigirie kollaaži tehnika. Iidses kunstivormis praktiseeritakse koos paberi rebimist, kalligraafiat ning maalimist loomaks kunstilisi kollaaže. Peamiselt eelistatakse õhukesi mooruspuu kiududest käsitööpabereid. Ikuru liitis iidse kollaaži tehnika fotografiaga luues nii isikupärased kunstiteosed.

Meie ülesanne oli Ikuru kunstiteostele välja töötada vormistused mis oleksid tagasihoidlikud, kuid samas esinduslikud. Vormistus pidi triptühhoni stiilis kollaažid tervikuks viimistlema ilma liigselt esile tükkimata. Selleks otsustasimegi primaarseks materjaliks valida olemuselt õrna mattklaasi mis oma tagasihoidlikuses pakub teostele kaitset aga ka ilu. Paigutasime pildid kahe klaasi kihi vahele. Õrnalt transparentsed matklaasi kihid toimisid raamina aidates ühtlasi teostel paremini ruumi sulanduda. Kogu lahendust hoiab koos kitsas puitraam. Ühe triptühhoni soovis kunstnik raamida kolme avaga paspartuuga.

Next
Next

Sandra Sirp Vaal galeriis